Wybielanie zębów przy pomocy światła

Ochrona zdrowia

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – świetne rezultaty już po 3 sesjach

Czyszczenie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, lakiery, nakładki), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o czternaście tonów

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się odcień zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.