O leczeniu falą uderzeniową

Ochrona zdrowia

Tutaj uzyskasz więcej informacji o wyposażenie terapia falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest stosowana i czemu ?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, dzięki czemu terapia zapewnia wyjątkowo dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak zapalenie ścięgien, zespół bolesnego barku, kolano skoczka czy bóle kręgosłupa. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak działa?

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]