Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Ochrona zdrowia

Jeśli interesujesz się leczeniem starczowzroczności Kraków, koniecznie kliknij tu.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co praktycznie przeszkadza w korzystaniu z smartfona czy komputera, czytaniu czasopism, pisaniu oraz realizowaniu szeregu codziennych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek wywołuje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne bywają w większości wypadków drogie, zaś modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe. Najlepszym wyjściem może okazać się więc pozbycie się starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia uchronienie się od licznych komplikacji przy podejmowaniu się niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (trzeba podkreślić, iż niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności manifestują się niedługo czterdziestce) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z laptopa, jak również robieniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie opisu artykułu) czy przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Co więcej, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niewygodne. Należy również pamiętać, że wada ta się cały czas zwiększa, a każde następujące 2 lata lata przynoszą w większości wypadków osłabienie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady w toku pojedynczego zabiegu

Poza korektą z użyciem okularów, rekomendowane jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, aby w czasie jednego zabiegu w pełni usunąć wadę w obu oczach.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]