laserowa korekcja wzroku kraków

Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Ochrona zdrowia

Wygoda na co dzień, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych czy dostęp do różnorodnych zawodów – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach nieprzerwanie rośnie, do czego przyczynia się na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz bardzo małe ryzyko możliwych komplikacji. Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bowiem są czwartą (tuż po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech Europejczyków.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać doskonałe efekty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można natomiast usunąć problem dalekowzroczności. W tej chwili bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego formowania, a równocześnie redukuje zagrożenie uszkodzenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia masa czynników. Istotne to przede wszystkim niska inwazyjność, skuteczność, precyzja oraz nikłe zagrożenie powikłań. Warto wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej odmówić

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, że w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę czy schorzenia oczu jak przykładowo zaćma.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]