Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Ochrona zdrowia

Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl, aby znaleźć informacje o Voigt Kraków.

Zdrowe oczy gwarantują wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny i mało inwazyjny

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do noszenia okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu, dalekowzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Ogromnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje właściwą procedurę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny ekwipunek diagnostyczny, dlatego mogą rozpoznać nawet rzadkie choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest badaniem pomocnym w diagnozowaniu glaukomy, stanów zapalnych i innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, takimi jak ciałami obcymi w oku lub likwidacją kaszaków.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]