Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Ochrona zdrowia Urządzanie wnętrz

Mieszkańcy miast stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, kurz, dym tytoniowy czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wychwycone w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz proste w obsłudze.