Google Internetowe Rewolucje – jak wygląda kurs i czy warto z niego skorzystać?

Baza porad Kształcenie Marketing, promocja, reklama

Czy można zdobyć rzetelną wiedzę za darmo? Od czego zacząć, gdy chcesz poznać marketing internetowy? Wiedziałeś o tym, że Google stworzył w tym celu platformę edukacyjną? Przeczytaj, czy warto skorzystać z kursu Google Internetowe Rewolucje.

Google Internetowe Rewolucje – czym są?

Google Internetowe Rewolucje to materiały edukacyjne nt. marketingu internetowego, zebrane w formie darmowych kursów online o różnym stopniu zaawansowania. Darmowych? Brzmi podejrzanie, ale nic bardziej mylnego. Google w ten sposób ciekawie wyrównuje szanse. Skorzystać może każdy. To, ile wyniesiesz z kursu i jak wykorzystasz nową wiedzę, zależy od Ciebie. A trzeba przyznać, że znajdziesz tam solidną dawkę wiedzy. Kursy tworzone są przez specjalistów Google, a także we współpracy z jednostkami edukacyjnymi.

Jak zapisać się na kurs Google?

Do skorzystania z materiałów wystarczy rejestracja przy użyciu adresu e-mail – możesz zarejestrować się również swoim kontem Google – na stronie https://learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje. Imię i nazwisko wymagane są na potrzeby wystawienia imiennego certyfikatu, potwierdzającego zakończenie kursu.

Tworzenie konta Google Internetowe Rewolucje

Z platformy możesz korzystać przy użyciu dowolnego typu urządzenia – komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy po prostu smartphona. Niezbędne jest jednak stałe połączenie z siecią – platforma działa jedynie online.

Dla kogo są Internetowe Rewolucje i co można w nich znaleźć?

Pod tym kątem Google wyszło naprzeciw potrzebom osób z różnych pokoleń, bez względu na stopień wykształcenia, rodzaj prowadzonej działalności, doświadczenia zawodowego czy miejsca zamieszkania.

Niezależnie od tego, czy masz już swój biznes i chcesz prowadzić go z większą świadomością możliwości, które masz pod ręką (o których duża część osób nie wie, a szkoda!) czy dopiero myślisz o wystartowaniu z działalnością – Internetowe Rewolucje pozwolą Ci zrozumieć, jak działa marketing online i jak duży wpływ możesz mieć na los swojej działalności. Znajdziesz tam przydatne narzędzia oraz wskazówki, jak z nich korzystać.

To także dobry wybór dla tych, którzy planują swoją ścieżkę zawodową w obszarach marketingu i e-commerce. Ukończenie kursu będzie świetnym krokiem na drodze do zdobywania bardziej zaawansowanej wiedzy

Z kursu skorzystać może Pani Ola, która od lat prowadzi kwiaciarnię przy jednym z miejskich osiedli, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę prowadząc swoją lokalną działalność w dobie postępujących technologii, wykorzystując nawet najprostsze rozwiązania. Może dowiedzieć się np. jak uzupełnić informacje o godzinach otwarcia swojej kwiaciarni w wyszukiwarce, tak aby ta informacja była jasna i łatwo dostępna dla osób poszukujących kwiatów w danej okolicy (potencjalnych klientów!). Pani Ola zyska również informacje, dlaczego warto rozważyć posiadanie choćby prostej strony internetowej i jakie efekty – w tym finansowe – może przynieść taki krok. To niezastąpione wprowadzenie w temat roli internetu w prowadzeniu biznesu.

Kurs będzie też bardzo pomocny dla Karoliny, która prowadzi internetowy sklep z artykułami zoologicznymi. Z kursu dowie się m.in jak ułatwić użytkownikom zakupy online. Materiały wprowadzą ją również w świadome budowanie kontaktu z klientami w działaniach promocyjnych (np. za pomocą marketingu e-mailowego), podstawy działań SEO, efektywne prowadzenie social mediów, a także pokażą zastosowanie oraz przykłady narzędzi analityki w e-commerce.

Daniel, który w ostatnim czasie zaczął interesować się marketingiem i chce stawiać pierwsze kroki w tym kierunku, znajdzie w Internetowych Rewolucjach rzetelnie opracowane treści, które pozwolą budować wiedzę od podstaw.

Jak widzisz, niezależnie czy jesteś użytkownikiem indywidualnym i chcesz rozwijać swoje kompetencje zawodowe w obszarze marketingu, czy zależy Ci na rozwoju firmy i wypłynięciu z biznesem na meandry działalności online – korzystając z platformy Google Internetowe Rewolucje, znajdziesz tu wartościowe materiały.

Jak to wygląda od środka?

Po zalogowaniu ukaże Ci się zbiór przygotowanych kursów. Na platformie znajdziesz 28 różnych szkoleń z tematów marketingu, danych, technologii czy rozwoju zawodowego. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię temat i rozpoczniesz naukę.

Kursy dzielą się na tematy, które omawiane są w podziale na lekcje. Lekcje skonstruowane są w formie samouczków – kilkuminutowych nagrań wraz z transkrypcją (treść nagrania w formie tekstu), możesz zatem zapoznać się z materiałami w dogodny dla Ciebie sposób. Każde zagadnienie, oprócz teoretycznego wprowadzenia, przedstawione jest na konkretnym i dość prostym przykładzie.

Po każdej kilkuminutowej lekcji zweryfikujesz wiadomości z niej za pomocą krótkiego quizu, co pozwoli Ci przyswoić zdobytą wiedzę i przejść do następnej lekcji. Na koniec każdego tematu uporządkujesz wiedzę krótkim, lecz konkretnym testem.

Przykładowa lekcja Google Internetowe Rewolucje

Bez wątpienia na największą uwagę zasługują Podstawy marketingu internetowego. To zbiór 24 modułów tematycznych, który przewidziany jest na ok. 40h nauki. Zakończony jest testem, który umożliwia zdobycie imiennego certyfikatu. Nie, nie ma tutaj popularnego tricku pt. “darmowy kurs, ale za otrzymanie certyfikatu musisz zapłacić”. Tu naprawdę darmowe to darmowe i to tylko podbija dobre wrażenia. Zawarte w tym kursie moduły można realizować również osobno (w zależności od zainteresowania), w odpowiednim dla siebie tempie. To od Ciebie zależy, jaką wiedzę wyniesiesz z Internetowych Rewolucji Google. To niewątpliwa zaleta platformy – możliwość personalizacji ścieżki edukacyjnej.

Do czego może Ci posłużyć certyfikat Google Internetowe Rewolucje? Poświadcza on, że włożyłeś czas i pracę w poszerzenie swoich kompetencji z zakresu marketingu internetowego. Możesz śmiało wpisać je do swojego CV czy załączyć np. na profilu LinkedIn. Kurs jest akredytowany przez Interactive Advertising Bureau.

Źródło tekstu: https://seo4.net/blog/e-commerce/google-internetowe-rewolucje-jak-wyglada-kurs-i-czy-warto-z-niego-skorzystac/