Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Kształcenie

Tu uzyskasz więcej szczegółów o digital painting Photoshop.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci wykorzystują głównie specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tym mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się poznać najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne oprogramowanie do malarstwa cyfrowego

Jest mnóstwo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został głównym narzędzie ilustratorów i game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak przykładowo Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami olejnymi, akwarelą bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu Photoshop online z możliwością konsultacji z twórcą kursu

Na ogół lekcje malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samemu, niemniej jednak żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne triki korzystania z pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]