Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Branża budowlana

Wynajem szalunków - ta niezwykła oferta każdego zadowoli

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, jednak spotyka się także wersje wykonane ze stali, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na wysokie koszty nie zawsze firmy remontowe mają swoje szalunki. Kiedy będą potrzebne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, dobrze rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć również o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie również dbałość o korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z sieci i sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą dotychczasowi klienci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]