baseny, baseny kąpielowe

Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Branża budowlana

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też ogród bądź halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]