Pergola tarasowa – funkcjonalna przestrzeń w ogrodzie

Branża budowlana

Szukasz pergoli tarasowej w Warszawie? Wejdź na https://bit.ly/3Jnb4RD.

Posiadasz własny dom ze sporym ogrodem i chcesz wydajnie zorganizować tę przestrzeń, aby stała się w wysokim stopniu przydatna? Zamierzasz spędzać jak najwięcej czasu poza domem, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest zakup zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, dzięki którym możesz cieszyć się takim odpoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – osłona przed słońcem oraz deszczem

Pergole bywają elementem całorocznym albo mobilnym, innymi słowy składanym i rozkładanym w zależności od potrzeb, chociaż właściciele domów zazwyczaj decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie domu tworzy kryty taras, co na ogół pokaźnie powiększa przestrzeń użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe chroni mieszkańców i umiejscowione pod nim przedmioty przed promieniami słońca oraz deszczem. Gros dostępnych w sprzedaży modeli pergoli tarasowych da się wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako odrębną zabudowę zintegrowaną z przestrzenią ogrodu. Warto napomknąć, że niektóre wzory pergoli tarasowych można dobudować również w przestrzeni między dwiema ścianami. Współcześnie pergole tarasowe wytwarzane są z odpornych na korozję i wytrzymałych stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia całkowicie drewniane to już rzadkość.

Najnowsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych dostarczają stosunkowo szerokie możliwości dostosowania ich pod kątem barwy i typu poszycia bądź wielkości. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą również modele zaopatrzone w liczne udogodnienia, takie jak wydajne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, aczkolwiek w dalszym ciągu dostępne są modele ustawiane ręcznie.

Jaki wybrać rodzaj dachu pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które postanowiły o kupnie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – materiałowego i lamelowego. W drugiej opcji zadaszenie uformowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Można modyfikować kąt ustawienia lameli, dostosowując tym samym natężenie światła wpadającego przez zadaszenie lub całkowicie je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Dach można zupełnie zamknąć lub otworzyć, ewentualnie zostawić go w części odsłoniętym. Obie te opcje znakomicie się sprawdzają, toteż wybór konkretnego rozwiązania jest zależny tylko od upodobań klienta i jego osobistych potrzeb.

Dane kontaktowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]