budowa domów drewnianych Małopolska, budowa domów z bali

Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Branża budowlana

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają naprawdę pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które najczęściej generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj chętnie budowane też w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]