Co warto wiedzieć o podporach szalunkowych?

Branża budowlana

Skieruj się tutaj, aby zamówić podpory stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]