Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Branża budowlana

Jeśli chcesz kupić akcesoria szalunkowe, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]