Wisiorki srebrne

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Potrzebujesz zawieszek srebrne? Sprawdź http://tinyurl.com/zbzvb8q

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy parę przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub włożyć do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć letniej wody z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.