Szukasz naszyjników z kamieniami? Przeczytaj ten poradnik

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Więcej informacji o naszyjnikach z kamieniami.

Znajdziemy wśród nich naturalne kamienie i ich syntetyczne odpowiedniki. Mogą mieć najróżniejsze kolory – od czerni, przez purpurę, aż po niebieski. Niektóre najlepiej zakładać do eleganckich strojów, inne doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się niesłabnącym uznaniem– inne są realia oraz mody, ale wciąż je często zakładamy, zaś niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później się o nie troszczyć, by posłużyły dostatecznie długo.

Naszyjniki z kamieniami – który typ?

Rozmaitość minerałów stosowanych do wytwarzania naszyjników jest ogromna – oprócz kryształów, turkusu czy bursztynu, dostępne są wśród nich także kamienie produkowane syntetycznie. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie wyglądają przy kreacjach zarówno zwykłych, jak i eleganckich.

Naszyjniki z kamieniami – tego się wystrzegaj

Kamienie szlachetne są zwykle naprawdę wrażliwe na zarysowania – przy nieodpowiednim używaniu nietrudno więc je uszkodzić. Jak temu zapobiec? Po pierwsze – zdejmując je zawsze, kiedy zachodzi prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – podczas mycia, przy sprzątaniu lub pracach manualnych. Wystrzegajmy się też noszenia dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – mogą się zderzać i przez to uszkodzić.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]