Oryginalna biżuteria z turkusem

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Chcesz nabyć biżuterię z turkusem? Skieruj się tu.

Turkus jest jednym z najcenniejszych kamieni dostępnych na świecie. Nic zatem dziwnego, iż często używają go jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części kupujących symbolem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem broszki, wisiorki i klipsy, które idealnie łączą się z wieczorowymi strojami. Na barwę turkusu w szczególnej mierze rzutuje kraj jego pochodzenia – między innymi minerały pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały też jego tańsze odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe względy estetyczne. Według części osób okazuje się bowiem amuletem, który zabezpiecza właściciela przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnej mierze stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży lata

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim należy zdejmować ją za każdym razem, gdy pracujemy – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Warto również zdejmować ją przed prysznicem, bowiem środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym delikatną tkaniną – ustrzeżemy się tak zarysowań.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]