Lampworki wracają do świata biżuterii

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Jeśli szukasz lampworków, koniecznie wejdź na https://www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Najpierw były wytwarzane samodzielnie – surowiec topiono za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też określenie perły lampowe. Dziś także można wykonać je w domu, ale lepszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to umożliwia danie mu wybranych form. Strużki gorącego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Stroje do lampworków

Barwne lampworki świetnie pasują do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, barwnymi swetrami oraz coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą ciekawie wyglądały tylko przy takich kreacjach – to tylko sprawa pomysłowości.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]