Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Sklep jubilerski Kraków - dowiedz się, co możesz tam zakupić.

Wraz z ewolucją internetu oraz rozwojem rynku, zmodyfikowaliśmy również nasze zwyczaje związane z robieniem zakupów. Dzisiaj bardzo chętnie wykorzystujemy opcję zakupów w sieci. I choć w internecie można znaleźć niemal wszystko, wciąż wiele przedmiotów należy nabywać w sklepach stacjonarnych. Wśród nich jest biżuteria.

Dlaczego warto kupować biżuterię od jubilera?

Kupno złotej broszki, wisiorka czy pierścionka łączy się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. Tym samym, aby mieć pewność, że biżuteria spełni całkowicie nasze wymagania, najlepiej zobaczyć ją bezpośrednio u jubilera. Jest mnóstwo przesłanek, które przemawiają za tym rozwiązaniem. W trakcie zakupów w sklepie jubilerskim, szczególnie jeśli chcemy nabyć obrączki lub pierścionek zaręczynowy, możemy nałożyć biżuterię i sprawdzić jak w rzeczywistości będzie się ona prezentować na naszym palcu. Jeśli zaś wybierzemy wzór pierścionka jaki nam się spodoba, ale okaże się on zbyt luźny lub za ciasny, jubiler na naszą prośbę dostosuje go do odpowiedniego wymiaru ewentualnie zrobi nowy. Następną zaletą kupowania wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z rzetelnej wskazówki jubilera. Pokaże on popularne trendy we wzornictwie, pokaże które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą cerą, pomoże nam dobrać stosowny kruszec, a osobom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co najczęściej daje się na chrzest, urodziny czy ślub.

Sklep jubilerski – renowacja popsutej biżuterii oraz jej grawerowanie

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich dzieł złotniczych, ale także pełnią dodatkowe usługi. Renowacja zniszczonej biżuterii jest jedną z nich. Jeśli wypadł nam kryształek z kolczyka lub zerwał się łańcuszek, złotnik ekspresowo i po mistrzowsku naprawi go w swoim zakładzie. Przerobi również obwód sygnetu, jeśli odziedziczymy biżuterię po kimś z rodziny, kto posiadał większy obwód palca. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje także na wisiorku lub pierścionku gratulacje, podziękowania, datę czy też inną istotną dla nas frazę. Z kolei jeżeli pragniemy podarować komuś unikalny prezent, ewentualnie mamy swój pomysł na naszyjnik czy też pierścionek, możemy zlecić jubilerowi wykonanie biżuterii zgodnie z naszym szkicem. A jeżeli w szkatułce mamy zniszczoną ewentualnie niepotrzebną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, zabierzmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie funkcjonuje skup złota.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]