Garść porad na temat kolczyków

Biżuteria i kosztowności

Zamów kolczyki na www.bizutik.pl/kolczyki.

Wybierając kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, surowiec, z którego są wykonane, i to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Wadą bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie ubieramy odzieży z wysokim kołnierzem, szali oraz czapeczek.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, ale prostszy w zakładaniu, dzięki odchylanej tylnej “klapce”. Częstokroć stosuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przebitych uszu. Dziś stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. To kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]