Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Więcej informacji o biżuterii z cyrkoniami

Podczas procesu ozdabiania biżuterii twórcy bardzo chętnie stosują niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii unikalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na wartość opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród swoich ozdób. Istnieją oczywiście też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Stanowią one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy składające się z innych minerałów mogą posiadać wszystkie kolory lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Swego czasu, dzięki swoim cechom używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, nabyć ją można na przykład przez internet.