Biżuteria z ametystami

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Zobacz, gdzie nabyć ametysty, wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, np.: Japonii i Kenii. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.