Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Automatyka dla przemysłu

Więcej informacji o stacji czołowej.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia różne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem dobrze funkcjonującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest montowana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i hostelach

Stacja czołowa to urządzenie stosowane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w hotelach, pensjonatach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona informacje do końcowych odbiorców. Specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych modułów wchodzących w skład stacji czołowej. Specjalne oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV RR4 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – transmisja sygnałów różnego pochodzenia

Pojedyncze komponenty przeznaczone są do przetwarzania sygnałów różnego pochodzenia, np. DVB-S/S2 i MPEG2. Sygnał analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują zakłócenia w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa generuje większe wydatki. Gros komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma także osobne porty USB, dzięki którym można dodać własny content. Komponenty można ze sobą łączyć, tworząc całościowy system antenowy.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]